چاپ        ارسال به دوست

حضور دانشگاه مازندران در لیست ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا بر اساس THE

برای نخستین‌بار دانشگاه مازندران توانست در میان هزار دانشگاه برتر دنیا بر اساس نظام رتبه بندی THE قرار گیرد.
 
 
دفتر همکاری های علمی بین المللی  با جمع آوری داده های مربوط به دانشگاه و انعکاس آن در سایت Times Higher Education توانست این امکان را فراهم آورد تا تصویر دقیق تری از  دانشگاه مازندران در میان دانشگاه های کشور  و سایر دانشگاههای دنیا بدست آید.
رتبه بندي تايمز يكي از مشهورترين نظام های رتبه بندی بين المللی دانشگاه ها است كه هر ساله دانشگاه هاي برتر دنيا را بر اساس ۱۳ شاخص عملكردی در قالب ۵ معيار كلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتي و وجهه بين المللي جهت انجام مقايسه هاي جامع و متوازن مورد ارزيابي و رتبه بندی قرار مي دهد. 
همچنين در رتبه بندي تايمز از سه منبع اطلاعاتي شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجی ها، اطلاعات ارائه شده از سوي دانشگاه ها و اطلاعات پژوهشی دانشگاه ها در پايگاه استنادی اسكوپوس جهت محاسبه شاخص ها و نمرات بهره گرفته شده است. شایان ذکر است که رتبه بندی سال 2019 دانشگاههای مازندران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و فردوسی مشهد در میان 801 تا 1000 دانشگاه برتر  جهان قرار گرفته اند.
دكتر محمود عزیزی مدیر دفتر همكاري هاي علمي بين المللی، ضمن تبريک به مناسبت اين موفقيت به تمامي اساتيد، كارمندان و دانشجويان دانشگاه، اين جايگاه ارزنده را نتيجه تلاش هاي اهل علم و دانش اين دانشگاه دانست و خاطر نشان كرد مي توان با برنامه ريزي هاي درازمدت  در جهت بين المللي سازی هرچه بيشتر دانشگاه قدم برداشت.
 
در اطلاعیه ای که در وبسایت این سازمان قرار گرفته است زمان اعلام رتبه های مربوط به سال 2019 عصر روز چهارشنبه  4 مهرماه میباشد. 
در طی روز های آتی اخبار بیشتری را به اطلاع شما خواهیم رساند.


٠٥:٠٠ - 1397/07/04    /    شماره : ١٨٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٧٦